RC0603JR-1333RL
Manufacturer Part Number:
RC0603JR-1333RL
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
RES 33 OHM 5% 1/10W 0603
Stock Condition:
15,349
Manufacturer :
YAGEO Group
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%