RN73C2A432RBTD
Manufacturer Part Number:
RN73C2A432RBTD
Part of Description:
RES 432 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
432 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%