RC0603FR-1030KL
Manufacturer Part Number:
RC0603FR-1030KL
Part of Description:
RES 30K OHM 1% 1/10W 0603
Stock Condition:
17,589
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%