RN73C2A3K57BTD
Manufacturer Part Number:
RN73C2A3K57BTD
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
RES 3.57 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
3.57 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%