WR06X222 JTL
- Manufacturer Part Number:
- WR06X222 JTL
- Manufacturer/Brand:
- Walsin Technology
- Part of Description:
- RES 2.2K OHM 5% 1/10W 0603
- Manufacturer :
- Walsin Technology
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 2.2 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%