HCC15-3-AG
Manufacturer Part Number:
HCC15-3-AG
Manufacturer/Brand:
Bel Power Solutions
Part of Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 90W
Stock Condition:
84
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Current - Output 1 :
3.4 A
Current - Output 2 :
3.4 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
55%
Features :
Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
90W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
9.38" L x 4.87" W x 3.28" H (238.3mm x 123.7mm x 83.3mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Linear
Voltage - Input :
100, 120, 220, 230, 240 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
15V