745C101183JP
Manufacturer Part Number:
745C101183JP
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 2512
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
63mW
Resistance (Ohms) :
18k
Size / Dimension :
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%