RMEF0603FT20K0
Manufacturer Part Number:
RMEF0603FT20K0
Part of Description:
RES 20K OHM 1% 1/10W 0603
Stock Condition:
49,800
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%