745C101100JP
Manufacturer Part Number:
745C101100JP
Manufacturer/Brand:
CTS Corporation
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 2512
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
63mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%