RNCF0603DTE5K62
Manufacturer Part Number:
RNCF0603DTE5K62
Part of Description:
RES 5.62K OHM 0.5% 1/6W 0603
Stock Condition:
6,599
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Resistance :
5.62 kOhms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%