3504G3A634RFTDF
Manufacturer Part Number:
3504G3A634RFTDF
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
RES 634 OHM 1% 6W 2512
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
6W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
634 Ohms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%