CRA06P08327R0JTA
- Manufacturer Part Number:
- CRA06P08327R0JTA
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206
- Stock Condition:
- 39
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Pins :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 62.5mW
- Resistance (Ohms) :
- 27
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%