ERC5514K700BEEK600
Manufacturer Part Number:
ERC5514K700BEEK600
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
RES 14.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
14.7 kOhms
Size / Dimension :
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%