ERC659K0900DHEK500
Manufacturer Part Number:
ERC659K0900DHEK500
Part of Description:
RES 9.09K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
9.09 kOhms
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%