TNPW120613K8DETA
Manufacturer Part Number:
TNPW120613K8DETA
Part of Description:
RES 13.8K OHM 0.5% 1/4W 1206
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
13.8 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%