RWR81S19R1FSRSL
Manufacturer Part Number:
RWR81S19R1FSRSL
Part of Description:
RES 19.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
19.1 Ohms
Size / Dimension :
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%