RNCF0805DTE60K4
Manufacturer Part Number:
RNCF0805DTE60K4
Part of Description:
RES 60.4K OHM 0.5% 1/4W 0805
Stock Condition:
8,088
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
60.4 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%