212AS16010
- Manufacturer Part Number:
- 212AS16010
- Manufacturer/Brand:
- Tamura
- Part of Description:
- AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 2W
- Manufacturer :
- Tamura
- Product Category :
- AC AC Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 100mA
- Efficiency :
- Form :
- Wall Mount
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Obsolete
- Region Utilized :
- North America
- Size / Dimension :
- 1.40" L x 1.58" W x 2.50" H (35.5mm x 40.0mm x 63.5mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 16VAC