CRCW080513K0FKEAC
Manufacturer Part Number:
CRCW080513K0FKEAC
Part of Description:
RES 13K OHM 1% 1/8W 0805
Stock Condition:
34,490
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
13 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%