CR0805-JW-335ELF
Manufacturer Part Number:
CR0805-JW-335ELF
Part of Description:
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805
Stock Condition:
25,000
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
3.3 MOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%