4610X-AP2-391LF
- Manufacturer Part Number:
- 4610X-AP2-391LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- RES ARRAY 5 RES 390 OHM 10SIP
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 10
- Number of Resistors :
- 5
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 10-SIP
- Power Per Element :
- 300mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 390
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
- Supplier Device Package :
- 10-SIP
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%