CR0603-FX-3483ELF
Manufacturer Part Number:
CR0603-FX-3483ELF
Part of Description:
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0603
Stock Condition:
34,780
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
348 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%