4814P-T02-153LF
- Manufacturer Part Number:
- 4814P-T02-153LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Automotive AEC-Q200
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.40mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 14
- Number of Resistors :
- 13
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
- Power Per Element :
- 80mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 15k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
- Supplier Device Package :
- 14-SOM
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%