RN73R2ATTD2771A05
Manufacturer Part Number:
RN73R2ATTD2771A05
Manufacturer/Brand:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part of Description:
RES 2.77K OHM 0.05% 1/8W 0805
Stock Condition:
5,000
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2.77 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%