RN73H1JTTD4220B05
Manufacturer Part Number:
RN73H1JTTD4220B05
Manufacturer/Brand:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part of Description:
RES 422 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock Condition:
5,000
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
422 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%