RN73H2ETTD2150C50
Manufacturer Part Number:
RN73H2ETTD2150C50
Part of Description:
RES 215 OHM 0.25% 1/4W 1210
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
215 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%