CRCW04029K53FKEDC
Manufacturer Part Number:
CRCW04029K53FKEDC
Part of Description:
RES 9.53K OHM 1% 1/16W 0402
Stock Condition:
98,577
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
9.53 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%