EPA240050-P5R-SZ
- Manufacturer Part Number:
- EPA240050-P5R-SZ
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- AC AC Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- Level IV
- Form :
- Wall Mount
- Input Type :
- Fixed Blade
- No Load Power Consumption :
- 500mW (Max)
- Operating Temperature :
- Output Connector :
- Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Obsolete
- Region Utilized :
- North America
- Size / Dimension :
- 1.93" L x 2.31" W x 3.21" H (49.1mm x 58.7mm x 81.6mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 120VAC
- Voltage - Output :
- 24VAC