RCV25122M20JNEGAT
Manufacturer Part Number:
RCV25122M20JNEGAT
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
RCV2512-AT 200 2M2 5% E67 E3
Stock Condition:
3,366
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2.2 MOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%