CRHV1206AF50M0FKFT
- Manufacturer Part Number:
- CRHV1206AF50M0FKFT
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Techno
- Part of Description:
- RES 50 MOHM 1% 0.3W 1206
- Stock Condition:
- 250
- Manufacturer :
- Vishay Techno
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.027" (0.69mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 50 MOhms
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%