LY T67F-V2AB-4-3A3B-20-R18-HE
Manufacturer Part Number:
LY T67F-V2AB-4-3A3B-20-R18-HE
Part of Description:
LED TOPLED YLW CLEAR 2PLCC SMD
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
1350mcd
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.05V