LT M673-Q2R2-35-26E6-10-R18
Manufacturer Part Number:
LT M673-Q2R2-35-26E6-10-R18
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED MINI TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.50mm x 1.00mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
135mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V