LA E67B-V1AA-24-1-50-R33-Z-HE
Manufacturer Part Number:
LA E67B-V1AA-24-1-50-R33-Z-HE
Part of Description:
LED POWER TOPLED LA E67B SMD
Color :
Amber
Configuration :
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
1055mcd
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V