LW E6SC-U2V2-KA-34-30-R18-ZH
Manufacturer Part Number:
LW E6SC-U2V2-KA-34-30-R18-ZH
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED POWER TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
White
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
840mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V