LCB E6SG-AABB-2J8L-0-30-R18-Z
Manufacturer Part Number:
LCB E6SG-AABB-2J8L-0-30-R18-Z
Color :
Blue
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
1960mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V