LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
Manufacturer Part Number:
LT E67C-U1V1-35-34-30-R18-ZH
Part of Description:
LED POWER TOPLED SMD
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
675mcd
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V