VLMS21H2L1-GS08
Manufacturer Part Number:
VLMS21H2L1-GS08
Part of Description:
LED RED CLEAR SMD MINILED SMD
Color :
Red
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
1.40mm
Lens Color :
Lens Size :
1.50mm x 0.90mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating :
9mcd
Size / Dimension :
2.20mm L x 1.40mm W
Supplier Device Package :
SMD MiniLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V