Z8F022AHJ020EG2156
Manufacturer Part Number:
Z8F022AHJ020EG2156
Part of Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28SSOP
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Product Status :
Active
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V