VLMS30K1L2-GS18
Manufacturer Part Number:
VLMS30K1L2-GS18
Part of Description:
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
Color :
Red
Current - Test :
2mA
Features :
Height (Max) :
1.85mm
Lens Color :
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
13mcd
Size / Dimension :
3.00mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V