Z8F0131QH020SG
Manufacturer Part Number:
Z8F0131QH020SG
Part of Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20QFN
Number of I/O :
17
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
20-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V