C4SMK-GJS-CU34Q7S2
Manufacturer Part Number:
C4SMK-GJS-CU34Q7S2
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
10.50mm
Lens Color :
Green
Lens Size :
3.90mm x 3.00mm
Lens Style :
Oval with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2412mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
4mm Oval
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V