HSMJ-A430-W50M1
Manufacturer Part Number:
HSMJ-A430-W50M1
Manufacturer/Brand:
Broadcom
Part of Description:
LED RED CLEAR 4PLCC SMD
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Standard
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
3.87mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2300mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
30°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V