Z8F0830QJ020SG
Manufacturer Part Number:
Z8F0830QJ020SG
Part of Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Data Converters :
A/D 8x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
RAM Size :
256 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V