C5SMB-BJS-CP34Q4T1
Manufacturer Part Number:
C5SMB-BJS-CP34Q4T1
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
11.10mm
Lens Color :
Blue
Lens Size :
5.20mm x 3.60mm
Lens Style :
Oval with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
443mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
5mm Oval
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V