Z8F0831QJ020EG
Manufacturer Part Number:
Z8F0831QJ020EG
Part of Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
RAM Size :
256 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V