LS A67B-S2U1-1-0-30-R33-Z
Manufacturer Part Number:
LS A67B-S2U1-1-0-30-R33-Z
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED RED CLEAR SMD R/A
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Standard
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
4.20mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
392mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.00mm L x 3.60mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V