LT E67C-T1V2-35-1-30-R18-Z
Manufacturer Part Number:
LT E67C-T1V2-35-1-30-R18-Z
Part of Description:
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
700mcd
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.8V