TC275T64F200NDCKXUMA1
Manufacturer Part Number:
TC275T64F200NDCKXUMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit Tri-Core
Data Converters :
A/D 40x12b, 6 x Sigma-Delta
EEPROM Size :
64K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
112
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
176-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
DMA, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4MB (4M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
472K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-176-22
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V