HD6417750RBP200V
Manufacturer Part Number:
HD6417750RBP200V
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Stock Condition:
12
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Core Processor :
SH-4
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
28
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
256-BBGA
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
48K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
256-BGA (27x27)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.35V ~ 1.6V