AL5630A-ZBN-150MA
Manufacturer Part Number:
AL5630A-ZBN-150MA
Manufacturer/Brand:
Solidlite
Part of Description:
5630 150mA Blue LED
Stock Condition:
10,000
Manufacturer :
Solidlite
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Current - Test :
150mA
Features :
Height (Max) :
1.00mm
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
4500mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.30mm L x 3.00mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V